Paldiski tuulepark

Sel laupäeval (4.09) käisime koos Põlendmaa piirkonna elanikega ning  Enefit Green ja Sunly esindajatega tutvumas Paldiski tuulepargiga. Külastuse eesmärk oli oma silma ja kõrvaga saada ettekujutust tuulikutega kaasnevatest võimalikest mõjudest. Ilm soosis saamaks tuulepargist täit ettekujutust – tuul puhus tugevusega, mis võimaldas kõigil Pakri poolsaarel oleval 26-l tuulikul töötada. Samuti paistis päike, mis lasi saada täpse ettekujutuse kuidas ja kuhu tuuliku vari langeb.

LEMMA poolt vastas tuuleparkide keskkonnamõjusid puudutavatele küsimustele Piret Toonpere ning kohaliku elaniku vaadet jagas Paldiski elanikuna meie välisõhu spetsialist Andrus Veskioja.

Külastus toimus Pärnu linna ja Tori valla tuuleparkide eriplaneeringu koostamise raames ehk nn Põlendmaa tuulepargi kavandamisel. Infot Põlendmaa tuulepargi kohta leiab https://polendmaatuulepark.ee/

Loodetavasti hakkab selliste külastuste läbiviimine tuuleparkide planeeringute koostamisel muutuma levinud praktikaks, sest tundus, et tuuliku kõrval on paljudele küsimustele oluliselt lihtsam vastuseid anda.

Scroll to Top